To kolor prosiaczka wesołego i barwa loda truskawkowego. Jaki to kolor? Raz,
dwa, trzy- zgadujesz Ty!
Dzisiejszy dzień należał zdecydowanie do koloru różowego! Dziewczynki były zachwycone, trochę mniej chłopcy, ale nie przeszkadzało im to w byciu ekspertem i od tej barwy. Podobnie jak wczoraj, dla lepszego utrwalenia różowego koloru zorganizowaliśmy w sali z naszą panią różowy kącik tematyczny, w którym znalazła się nie tylko książka o różowym prosiaczku i plakaty na temat omawianej barwy, ale również różne skarby w odcieniach różu: spinacze, tasiemki, bransoletki, misiaczki, prosiaczki, torebki, piłki, pomponiki, słomki, kartki, kredki, klocki, szaliki i chusty, a także baloniki i ubrania. Dziewczynki same nie mogły się zdecydować czym się bawić, ale i chłopcy nie pogardzili różowymi balonikami czy różową piłką.
W wolnej chwili dzieci nie tylko bawiły się przedmiotami z różowego kącika tematycznego, ale również rysowały to, co chciały na różowych kartkach czy pomogły zrobić porządek ze spinaczami biurowymi oddzielając te, które są różowe.
Jak każdego dnia, przed samym śniadaniem przywitaliśmy się wszyscy razem na dobry początek dnia, a przy okazji pokazywaliśmy kolor różowy na naszych ubraniach. Następnie pobawaliśmy się różową piłką, podając ją sobie na różne sposoby w kole (z rąk do rąk, turlając po podłodze, stawiając na głowie) i jednocześnie śpiewając piosenkę o kolorze różowym:
Jak to miło i wesoło gdy różowy krąży wkoło!
Róż tu, róż tam, gdy różowy krąży tak!
Tak nam się spodobały zabawy z piłką, że z miłą chęcią wymyśliliśmy nową: pokazywaliśmy to samo, co robiła piłka w rękach naszej pani: stała, siedziała, podskakiwała, kręciła się w kółeczku, a nawet turlała po podłodze. Tak się rozbrykaliśmy, że aż żal nam było przestać i iść na śniadanie, ale pani nam obiecała, że po śniadaniu jeszcze się pobawimy na różne sposoby z kolorem różowym i tak też się stało.
Porozmawialiśmy sobie o tej barwie wybierając odpowiednie przedmioty i obrazki wśród innych, a także czytając wiersz M. Brykczyńskiego o tym kolorze. Dowiedzieliśmy się skąd się bierze kolor różowy i nawet nie zdawaliśmy sobie sprawy, że wystarczy tylko pomieszać ze sobą dwie farby: czerwoną i białą! Poznaliśmy nową zabawę o śwince baletniczce. Najpierw bawiliśmy się osobno stojąc i pokazując o czym opowiadamy, a następnie usiedliśmy bokiem do koła robiąc swoim sąsiadom relaksujący masaż do krótkiej opowieści o naszej bohaterce.
Następnie wspólnie wybraliśmy odpowiednie pomoce do utworzenia kolejnego plakatu dotyczącego różu: litery z nazwą koloru, obrazki z rzeczami o tej barwie oraz różowe kółeczka w różnych odcieniach. I w ten sposób powstał w naszej sali nowy plakat opowiadający o wybranym kolorze, w tym przypadku o różowym.
Po rozmowach przyszedł czas na zabawę oddechową, oczywiście z różowymi słomkami i pomponikami! Zadanie polegało na delikatnym dmuchaniu do celu, czyli do środka kółeczka, gdzie leżały nasze różowe przedmioty. Bez problemu wszystkim udało się osiągnąć cel więc w nagrodę dostaliśmy od pani słomki na pamiątkę dnia różowego, co nas bardzo ucieszyło, bo będziemy mogli się nimi bawić również w domu.
Po tej małej rozgrzewce czekała nas kolejna, różowa zabawa- taniec z różowymi wstążkami z bibułki do muzyki J. Brahmsa Taniec węgierski, w którym nasze różowe paski tańczyły i wirowały jak im nakazaliśmy.
A ponadto w różowy wtorek uzupełniliśmy kolejną stronę w naszych książeczkach o kolorach wklejając naklejkę z nazwą różowego oraz obrazek z rzeczą w tym kolorze, który kolorowaliśmy powstałą w eksperymencie różową farbą.
Jak w każdy wtorek czekało nas też ekscytujące spotkanie z p. Izą na rytmice, gdzie ćwiczyliśmy piosenkę dla naszych kochanych dziadków i bawiliśmy się zamieniając w postacie z bajki, które można spotkać nie tylko w książkach, ale również na balu karnawałowym jako przebrane dzieci.
Na koniec jedna z naszych koleżanek zaśpiewała dla całej grupy piosenkę o dziadku, ponieważ jako jedyna znała ją już całą, od początku do końca! Brawom nie było końca!
Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z naszego różowego dnia, a także do zajrzenia do materiałów dla rodziców, gdzie znajdują się teksty na temat poszczególnych kolorów oraz zabawy!
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz